اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان تجهیزات پزشکی ایران

اتحادیه تولید کنندگان و صادر کنندگان تجهیزات پزشکی ایران

هدف ما ارتقاء سطح تولید تجهیزات پزشکی ایرانی ،بالابردن کیفیت ورقابت با علم روز دنیا ،صادرات به بازارهای جهانی وحمایت از شرکتهای دانش بنیان میباشد

Union of Medical Equipment Manufacturers and Exporters of Iran

Our goal is to improve the level of production of Iranian medical equipment, increase the quality and compatibility with modern world science, export to global markets and support knowledge-based companies
رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی از خودکفایی ایران در تولید ونتیلاتور، دستگاه سونوگرافی و خرید تضمینی و با اعمال ضریب و امتیاز از محصولات دانش بنیان داخلی در همه مناقصات ۱۴۰۱ خبر داد.
رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی از خودکفایی ایران در تولید ونتیلاتور، دستگاه سونوگرافی و خرید تضمینی و با اعمال ضریب و امتیاز از محصولات دانش بنیان داخلی در همه مناقصات ۱۴۰۱ خبر داد.
به نقل از روابط عمومی هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران. سید حسین صفوی از حمایت این هیات از شرکت‌های دانش بنیان تولید کننده تجهیزات پزشکی خبر داد. وی گفت: با توجه به نامگذاری سال ۱۴۰۱ با عنوان «تولید. دانش بنیان و اشتغال آفرین» از سوی مقام معظم رهبری این نهاد امسال حمایت جدی از شرکت‌های دانش بنیان فعال در زمینه تولید تجهیزات پزشکی را در دستور کار خود قرار داده است. وی افزود: با توجه به مفاد تبصره یک ماده ۲۵ آیین اجرایی « قانون حمایت از شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان و تجاری‌سازی نوآوری‌ها و اختراعات» امتیاز ارزیابی کیفی و فنی برای محصولات دانش بنیان با ضریب ۱.۲ در همه مناقصات سال ۱۴۰۱ هیات امنای صرفه جویی ارزی لحاظ می‌شود. رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی در ادامه گفت: همچنین برای محصولات دانش بنیان ، شرکت‌های مستقر در پارک‌های علم و فناوری و مناطق ویژه علم و فناوری و مناطق ویژه اقتصادی این ضریب تا ۱.۵ قابل افزایش است. صفوی از خرید تضمینی اقلام سلامت محور تولید شده در شرکت‌های دانش بنیان و تثبیت سهم بازار این کالاها خبر داد. خودکفایی ایران در تولید سونوگرافی، اکوکاردیوگرافی و ونتیلاتور وی خاطرنشان کرد: فرآیند تولید برخی تجهیزات پزشکی با استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های شرکت‌های دانش بنیان داخلی بومی سازی شده و کشور از واردات تجهیزاتی نظیر دستگاه سونوگرافی، دستگاه اکوکاردیوگرافی، سیستوسکوپ، الکتروشوک، ونتیلاتور، اتوآنالایزر، الکترولیت آنالایزر، سل کانتر و…. بی نیاز شده. و صرفه جویی ارزی قابل توجهی را به همراه داشته است.